Lokalizacja

Dom pielgrzyma Arka znajduje się na terenie Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym, gdzie w największej w Polsce bazylice pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, króluje łaskami słynący obraz Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski.

Położenie Arki jest niezwykle malownicze - otoczona ogrodami i laskami stwarza wyjątkowy klimat do odpoczynku, wyciszenia i zadumy, znajdując się jednocześnie w bliskości do bazyliki.

 

Dojazd

Bezpośrednio do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu kursują autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie sp. z o.o. W sezonie letnim (od 1 maja do 30 września) przewoźnik uruchamia regularną linię specjalną o numerze 67.

Linia kursuje w soboty, niedziele i święta (także kościelne), które nie są dniami wolnymi od pracy.

Autobusy z Konina będą odjeżdżały z przystanku znajdującego się przy dworcu PKP. Ich trasa będzie przebiegała przez Aleje 1. Maja, Wyszyńskiego i Jana Pawła II, zatrzymując się na wszystkich przystankach położonych w ciągu tych ulic.
Przystanek docelowy w Licheniu będzie zlokalizowany na parkingu przy domu pielgrzyma „Betlejem”. Poza granicami administracyjnymi Konina, linia zatrzyma się tylko na przystanku w Lesie Grąblińskim.

Z Konina autobusy wyjeżdżają o: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00.
Z licheńskiego sanktuarium wyjeżdżają analogiczne 4 kury powrotne do Konina: 9:45, 11:30, 14:00 i 18:00.

Do przejazdu linią 67 będą upoważniały bilety tożsame z pozostałymi liniami komunikacyjnymi obsługiwanymi przez Miejski Zakład Komunikacji w Koninie sp. z o.o.
- bilet normalny;
- bilet ulgowy;
- bilety czasowe i okresowe;
- bilety dla seniorów oraz Honorowych Dawców Krwi.
Bilety można nabywać w biletomatach znajdujących na terenie miasta, jak i w autobusach.

Szacowany czas przejazdu autobusu na linii Konin-Sanktuarium w Licheniu to 35 minut.

logo

Dom Pielgrzyma Arka
ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary

Telefon: +48 63 270 81 62
Email: arka@lichen.pl